کلیه اصول و رویه‏‌های میوه مارکت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مربوطه است. هرگونه به روز رسانی احتمالی قوانین، در همین بخش اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ثبت و پردازش سفارش

ثبت سفارش در تمامی ساعات شبانه‌روز و هفت روز هفته امکان‌پذیر است. لطفا توجه داشته باشید که سفارش شما، حداکثر تا 3 ساعت پس از ثبت سفارش، به دست شما خواهد رسید.

ارسال سفارش و تعرفه‌ی آن

هزینه ارسال خریدهای بالای 200 هزار تومان رایگان است. در غیر این‌صورت هزینه ارسال به‌عهده مشتریان است و تعرفه آن طبق تعرفه محاسبه می‌شود.

اتمام موجودی کالا

در صورتی که موجودی محصولی به پایان برسد (حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری) حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای میوه مارکت محفوظ است.

در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده در اسرع وقت به حساب مشتری واریز خواهد شد.کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با دقیق، صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.

 

روش پرداخت

در حال حاضر فقط امکان پرداخت آنلاین وجود دارد.

شرایط مرجوع کردن کالا

در صورت انصراف مشتری از خرید، باید هر چه سریع‌‏تر و پیش از ارسال کالا انصراف خود را به واحدخدمات مشتریان میوه مارکت از طریق شماره تلفن 88099377 و 88374868 اطلاع دهد. در این حالت امکان لغو و یا تغییر سفارش وجود دارد. مرجوعیت کالا حداکثر تا ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، پذیرش می شود.

آسیب‏‏‌های ناشی از حمل و نقل باید حداکثر تا ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به امور مشتریان میوه مارکت اطلاع داده شود. در صورتی که آسیب‌‏های ناشی از حمل و نقل در لحظه قابل مشاهده است و یا بسته‌بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، شما می‏‌توانید از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید تا جهت بررسی و ارسال مجدد به میوه مارکت عودت شود.